Zgodnie z coroczną tradycją czynnie uczestniczyliśmy w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami Przerośli.

 

W sobotę 15 czerwca uczestniczyliśmy w obchodach " 50- LECIA OSP RAKÓWEK". Uroczystości rozpoczęły się uroczystym apelem, na którym zostały wręczone odznaczenia druhom z OSP Rakówek i Przerośl, oraz puchary i dyplomy Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym które w tym dniu miały przeprowadzone przez KMPSP w Suwałkach manewry MDP Powiatu Suwalskiego "Rakówek 2019".

 

W sobotę 25 maja odbył się " Gminne Obchody Dnia Strażaka" wraz z zawodami OSP z terenu naszej gminny. Przy okazji zawodów zostało zorganizowane wiele atrakcji dla mieszkańców naszej gminny.

 

4 MAJA   DZIEŃ STRAŻAKA

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją nasza OSP brała czynny udział w obchodach Świąt Wielkanocnych.

 

15 lutego druhowie z OSP Przerośl spotkali się ponownie by wybrać nowy zarząd w naszej jednostce. Skład nowo wybranego zarządu: Prezes- Ratasiewicz Piotr Naczelnik-Szlaszyński Paweł Z-ca Naczelnika- Tarasewicz Tadeusz Skarbnik-Kowalewski Marcin Sekretarz- Skubina Radosław Gospodarz- Szlaszyński Janusz

 

W sobotę 19 stycznia odbyło się walne zebranie w naszej jednostce. W spotkaniu uczestniczyli druhowie oraz licznie zaproszeni goście. Zostały omówione zagadnienia dotyczące działalności OSP.

 

Zgodnie z tradycją uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu Procesji Trzech Króli która przeszła ulicami Przerośli.

 

Za środki pozyskane z Funduszu Sprawiedliwości oraz Urzędu Gminy zakupiliśmy na wyposażenie naszej jednostki nowy sprzęt. Wzbogaciliśmy się o dwie piły spalinowe, miernik wielogazowy , latarki akumulatorowe oraz zestaw do oznakowania miejsc wypadku.

 

"PRZEROŚL DLA NIEPODLEGŁEJ" to w dniu 25 listopada uroczystość zorganizowana przez Urząd Gminy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Przedstawiciele naszej OSP wraz z Pocztem Sztandarowym czynnie uczestniczyli w tych obchodach.

 

W sobotę 15 września uczestniczyliśmy w czwartych manewrach ratowniczych "PŁOCICZNO 2018" Naszą gminę reprezentowaliśmy wspólni z druhami z OSP Pawłowka. W końcowej klasyfikacji uplasowaliśmy się na trzecim miejscu. Zdjęcia w galerii.
W czwartek 13 września udaliśmy się na ćwiczenia do Białej Wody. Tematem ćwiczeń było jakie podejmować działania w razie pożaru turbiny wiatrowej. W ćwiczeniach uczestniczyły oprócz naszej jednostki dwa zastępy PSP Suwałki oraz OSP Jeleniewo.

 

W niedzielę 9 września uczestniczyliśmy w uroczystej procesji dożynkowej w naszej Parafii. 

 

W niedzielę 12 sierpnia odbył się odpust parafialny podczas którego jak co roku braliśmy czynny udział.
W sobotę 30 czerwca odbyły się Trzecie Mistrzostwa OSP w Ratownictwie Medycznym "AUGUSTÓW 2018".  W tym roku po raz pierwszy wystartowała drużyna z naszej OSP.

 

W sobotę 9 czerwca po raz trzeci razem z Wójtem Gminy i GOKSiT zorganizowaliśmy Dzień Dziecka. Zdjęci w galerii. 
Zgodnie z wieloletnią tradycją druhowie z naszej OSP brali czynny udział w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami Przerośli.